Genta Ismajli & Milot Binaku

Milot Binaku and Genta Ismajli

Milot Binaku and Genta Ismajli  

Genta Ismajli and Milot Binaku had a relationship from 2003 to 2009.

About

Genta Ismajli is a 32 year old Kosovar Singer. Born Gentiana Ismajli on 12th April, 1984 in Gjilan, Kosovo, she is famous for Guximi in a career that spans 2003 -. Her zodiac sign is Aries.

Contribute

Help us build our profile of Milot Binaku and Genta Ismajli! Login to add information, pictures and relationships, join in discussions and get credit for your contributions.

Relationship Statistics

StatusDurationLength
Dating2003 - 2009 6 years
Total 2003 - 2009 14 years, 10 months


More about Milot Binaku and Genta Ismajli
Less about Milot Binaku and Genta Ismajli
edit

Relationship Timeline

2009 - Breakup

2003 - Hookup

Couple Comparison

Name
Genta Ismajli
Milot Binaku
Genta Ismajli
Milot Binaku
Age (at start of relationship)
18
21
Height
Female
5' 9" (175 cm)
Male
5' 9½" (177 cm)
Zodiac
Aries
Libra
Hair Color
Brown - Light
Brown - Light
Eye Color
Green
Brown - Light
Nationality
Kosovar
Kosovar
Religion
Muslim
Muslim

Discussions

Posted commentsView all comments (13)

idunnooo132May 26, 2014

jdnsjnjan jndjsa nksmargtsasy m aysgy hauio dijay hyajd a

BedaJan 7, 2013

Jeni te shkelqyshem veq vazhdoni miloti asht shum I bukur gjithashtu edhe genta ismajli nuk e di pse u ndan ju lutem bashkohuni perseri

dianaDec 2, 2009

mhongshi nbyth se daffy po ja KaloOn ksajna quresssssssssssssssssss si lop

tinaSep 27, 2009

oooooooo shum e mir je oj genta veq perpara veq kush ta ka inati

jichefbvicbJul 9, 2009

genta esht ma e madha kurv ne bot bre nanen ja....po mendon bohet super star veq kur i qe cicat qka kudra

lediJul 1, 2009

bravo genta je nr 1 ne trojet shqiptare si per muzik si per fac veq vazhdo perpara ama edhe miloti esht fraer

xhenkaJun 13, 2009

gent je ma e mira vec vazhdo na ki neve qe te perkrahim ghjithmon jeni te mrekullueshem qe te dy genta milot tug

geNtaMay 22, 2009

genta je ma e mira un jom dafina adhuruesja jote nr.1 edhe jeni qifti me i pershtatshem ne bote.Dhe ju dua shume ju pershendes nga prishtina

shukiMay 15, 2009

te du genta mas shumti nbot

gentaaaaaaaaaaMar 27, 2009

je genta diq fantazi ma e miraaaaaaaaa veq bre miloti nuk po te shkon hiq edhe ai i mir po jo si ty ti je extra adhurusja jote nr.1 jom bay mpuch kiss i love you loqki nga nje vajz

shqipjaDec 15, 2008

si loqka dyt...

drenushaNov 16, 2008

jeni qifit ma i bukur ne kosov,maqedoni dhe shipni.....veq vazhdoni.....ciao ciao drenusha(genta je ma e miraaaaaaaa):)


Join the FamousFix discussion board >>

Recommended

Contributors

Top Contributors for Milot Binaku and Genta Ismajli

Edit Page

Help keep Milot Binaku and Genta Ismajli profile up to date.