Rozana Radi

+POST  EDIT
1 like ·
Rozana Radi

Main Details

Career

Media

Publicity

Community

Features

10,380 views

Rozana Radi relationship history


According to our records Rozana Radi is currently single.

She previously dated Mc Kresha in 2011.
Click on the photos to find out Who's Dated Who...

  • Rozana Radi Divorce Profile
  • Rozana Radi Wedding Married
  • Rozana Radi Baby Relationship
  • Rozana Radi Boyfriend "Encounter"
  • Rozana Radi Husband On-Screen

Post Your Vote

Vote Results

Mc Kresha - 1 Vote

Vote for Rozana's Top Romance


Six Degrees of Dating

Connect any two celebrities to see how closely they are linked... romantically!
(e.g. Rozana Radi)
(e.g. Justin Bieber)

Couple Profiles

Acting Credits


2008
Mira (Short Film)
Mira

Self


No records found.

Post a comment:

Please login or register if you would like to continue participating in this forum.


DISCLAIMER
You are solely responsible for the comments and other content that you post. Who's Dated Who? accepts no responsibility whatsoever in connection with or arising from such content.


Comment guidelines: Please be respectful to other people when making comments on this page. Bullying and abuse will not be tolerated and may result in your account being banned. Due to feedback from our user community, comments are now only available to registered users.

FamousFix content is contributed and edited by our readers. You are most welcome to update, correct or add information to this page. Update Information

Top Contributors Today

  • halfgoofy
  • Mishgan
  • mandia27
  • Seegurke
  • kitty1119

Register Here to contribute to FamousFix. Login »

Join Now

Register to update information, save favorites, post photos, news stories and comments.

Already A Member?

Email


Password


Forgot Password?

Biography

View All »
Ajo tashmë ka krijuar steriotipin e saj, si një vajzë pa komplekse që nuk e vret shumë mendjen se çfarë thonë apo mendojnë të tjerët.
Është aktore, këngëtare, autore tekstesh dhe ka një mijë interesa në jetë.

Mbi të gjitha i pëlqen të eksperimentojë pasi dihet, çdo gjë e re është e bukur.
Rozana Radi ka bërë bumin e rradhës me këngën “Fly” jo vetëm se kënga ishte shumë ritmke, tipike për një single vere, por edhe për faktin tjetër se Rozana me një look totalisht të ndryshuar, ngjante më seksi dhe më e bukur se asnjëherë tjetër. Ndërkohë kanë munguar lajmet nga jeta e saj private.

Tregonte shpesh në intervista që ishte vetëm prej shumë kohësh tashmë, që kur një lidhje e saj e cila zgjati jo pak, kishte marrë fund. Po me kë po shoqërohej Rozi?

Sa herë një djalë ishte në krah të saj, paparaci ynë nuk e kursente shkrepjen, ndërkohë që Rozana pohonte se nuk kishte asgjë më shumë se sa thjesht një miqësi. Po ky djali që po shihni në foto? Asnjë informacion nuk kemi se cili është.
Por të premten e kaluar, festën e “Halloween”-it Rozana Radi ka preferuar ta kalojë tek “Magic 4” në shoqërinë e këtij djaloshi. Sipas burimeve tona., Rozi e prezantonte djalin tek miqtë e saj si i dashuri, ndërkohë që nuk e dimë se sa e vërtetë është pasi nuk mundëm të marrim një prononcim prej gojës së saj.

Gjatë gjithë darkës dy të rinjtë janë zbavitur me muzikën e këndshme të lokalit, kanë kërcyer intimisht së bashku dhe kanë pirë në gotat e njëri tjetrit. Me siguri do të mësojmë diçka më shumë në javët në vazhdim
E bukur, joshese dhe me nje luk ekstravagant. Kjo eshte Rozana, e cila eshte bere mjaft e dashur per te rinjte e kryeqytetit ne menyre te vecante me kengen e saj hit, "Fol zemer, fol". Dhe ne te vertete, eshte pikerisht zemra e saj qe ka folur permes tekstit te kesaj kenge, ashtu sic ka ndodhur edhe me kenget e tjera te kenduara prej saj. Rozana ka nisur te kendoje krejt rastesisht, e nxitur nga xhaxhai i saj, kantautori i njohur Francesk Radi, te cilit i nevojitej nje vajze e re per koriste tek kenga "Mora mandolinen". Zeri i saj ishte i paperpunuar dhe vajzes bukuroshe iu desh jo pak pune per t'iu pershtatur skenes se madhe. Por hap pas hapi, Rozana arriti te shnderrohej ne nje kengetare profesioniste, me nje ze te vecante dhe nje interpretim me shume klas. Aktualisht ajo po punon me albumin e saj te dyte i cili do te titullohet "Jepi gaz". Ne tekstet e kengeve te albumit, trajtohen problemet e perditshme te te rinjve, dashurite, pasioni per telenovelat, etj. Megjithate, Rozana thote se per te kenga eshte thjesht nje pasion, nderkohe qe aktrimi do te mbetet dashuria e madhe e jetes se saj. Aktualisht ajo vazhdon studimet e larta per drame dhe eshte ne vitin e katert. Rozana eshte natyre e shkathet dhe e jeton jeten ne menyren e saj, pa u influencuar nga thashethemet apo paragjykimet e te tjereve. Ajo nuk vuan nga komplekset dhe nuk nguron te flase per ndjenjat, dashurite apo hobet e saj. I dashuri i zemres se saj tani eshte larg, por fjalet "te dua" ajo i degjon shpesh permes linjes telefonike. Rozana deshiron nje martese me nje ceremoni tejet mondane, e cila te zhvillohej ne natyre, me shume karrige dhe kuaj te bardhe. Nuk do te ishte aspak keq, nese bashkeshorti i saj i ardhshem do te vinte nga fusha e politikes, pasi politikanet me deklaratat e tyre ne sallen e Kuvendit, e argetojne shume aktoren dhe kengetaren e re. Rozana e ndien tej mase mungesen e te atit, aktorit te njohur Ferdinand Radi, i cili u nda nga jeta duke lene pas bashkeshorten dhe femijet e tij. Ajo ka nevoje te flase serish me te, t'i tregoje atij shume gjera, te debatoje per librin e fundit qe ka lexuar. Po cila eshte gjeja e pare qe do t'i thoshte ajo babait te saj, nese do te mund ta takonte edhe njehere, pas kaq kohesh ndarjeje? Me sy te perlotur dhe me buzet qe i dridhen, ajo na jep kete pergjigje: "Do t'i thosha, babi, eja me fshi lotet". Se shpejti, ne ekranet shqiptare do te transmetohet kenga me e re e Rozana Radit, ne bashkepunim me Noizy-n, me te cilin ajo ka punuar edhe me pare ne te suksesshmen "Fly". Videoklipi i cili me siguri do te jete "hot" do te punohet ne Maqedoni, do te jete shume veror dhe kengetarja premton se hiti do t'ia kaloje kenges "Fly" te veres se shkuar. "Nuk synoj te milioneret, por dua nje person qe te kete standardin tim te jeteses. Shiko, nese do te dilte ndonje tip Donald Trump, kjo do te ishte shume mire (qesh), por une mund te dashurohem edhe me ndonje kamerier", tha dje per suplementin "Summer Time" Rozana, e pyetur ne lidhje me kerkesat ndaj meshkujve. Ajo ka perfaqesuar vitin e shkuar Shqiperine ne Festivalin Ballkanik, serish se bashku me Noizy-n, ku moren edhe cmimin special, por mos mendoni se endrra e saj ne sirtar eshte pjesemarrja ne Festivalin Europian. "Sa me perket mua, festivalet e filmit i kam enderr, dua te perfaqesoj Shqiperine sic duhet ne ate q

Snapshot

First Name
Last Name
Full Name at Birth
Rozana Radi
Eye Color
Hair Color
Ethnicity
Nationality
Occupation Category

Desktop | Mobile
This website is part of the FamousFix entertainment community. By continuing past this page, and by your continued use of this site, you agree to be bound by and abide by the Terms of Use. Loaded in 0.13 secs.
Terms of Use  |  Copyright  |  Privacy
Copyright 2006-2016, FamousFix