Selin Demiratar

Selin Demiratar

Selin Demiratar  Turkish Actress

Rank
2863
Age
33
Zodiac

Who is she dating right now?

From what we know Selin Demiratar is single.

Selin Demiratar (born 20 March 1983) is a Turkish actress....

Confirmed Relationships3
Longest Relationship2 yrs
Average Relationship Length1 yr
First Name Selin
Last Name Demiratar
Age 33 years
Birthday 20th March, 1983
Birthplace İstanbul, Turkey
Height 5' 8½" (174 cm)
Build Slim
Eye Color Brown - Dark
Hair Color Brown - Dark
Zodiac Sign Pisces
Sexuality Straight
Ethnicity White
Nationality Turkish
Occupation Text Actress
Occupation Actress
Claim to Fame Aci hayat
Year(s) Active 1999-present, 1999–present
Official Websites www.selindemiratar.com.tr/, http://www.selindemiratar.com.tr
More about Selin Demiratar
Less about Selin Demiratar

Dating History

Partner Comparison

NameAgeZodiacOccupationNationality
Selin Demiratar33 PiscesActress
Turkish
Abdullah Oguz57 GeminiFilm Director
Turkish
Mehmet Akif Alakurt36 CancerActor
Turkish
Mustafa Altioklar-Director
Turkish

Onscreen Matchups

Filmography

FilmYearCharacterType
Patlak Sokaklar: Gerzomat2012 Jennifer Movie
Türkan2011 Komiser Çiçek Movie
Gazi2008 Tuna TV Show
Adanali2008 Idil TV Show
O kadin2007 Yesim Movie
Saskin2006 Pelin Movie
Aci hayat2005 Nermin Yildiz TV Show
Sular durulmuyor2004 Gulcin TV Show
The Fall of Abdulhamit2003 Ayse Sultan Movie
Lise defteri2003 Güney TV Show
Koçum benim2002 Eylül TV Show
Ninety-Sixty-Ninety2001 Burcu TV Show
Show More Filmography
Show Less Filmography

Six Degrees

Connect any celebrity with Selin Demiratar to see how closely they are linked... romantically!

Comments on Selin Demiratar

Posted commentsView all comments (68)

tucheeeJul 4, 2011

shum ebukur je nermin te duaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

ZINEBMay 12, 2011

I LOVE YOU SO MUCH YOU ARE MY BEST ACTOR

jetaMar 10, 2011

unë jam nga kosova dhe vajzat dhe djemt e kosoves te duan shumë mori selin edhe unë të dua shumë kam një fletore plot me fotot e tua dhe te kenan imirzalioglu sepse atë e dua shumë shumë sepse ështq njeri shumë i mirë tung te dua

jehonaJun 22, 2010

ya are the best actres that I know I lovee youu so muuuch ??

MirjetaMay 8, 2010

seni seviyorou NERMINNNN

mirjetaMay 8, 2010

te duaa shummm NERMIN je ma e miraaaaaaaaaaaaaaaaaaaa TE DUAAAAAA

besaMay 7, 2010

oj nermin se di si do ta them sa shum te adhuroj oh nermin te dua shuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuum

besaMay 7, 2010

oj nermin je ma e bukura ne bot askush s`ka qen si ti as nuk usht as nuk do te jet

nermini i 2Apr 30, 2010

tung zemer je shum e bukur mua te gjith me thojn se te pergjaj shum ty kam deshir te jem si to moj loqke te dua shum je shum e bikur sevijorum selin

nerminApr 26, 2010

nermin je shum e bukur po asht jeni shum aktor te mir bashk me mehmetin ju duaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

bertinaMar 23, 2010

selin demiratar seni seviyorum seni cok seviyorum ve turkiye cok seviyorum

bedriMar 20, 2010

je ma e mira veq vazhdo seni sevirorum ablla


Join the FamousFix discussion board >>