YOU ARE HERE: WDW  >  Genta Ismajli

Genta Ismajli

Edit Information Add Photos

Who's Dated Who feature on Genta Ismajli including trivia, quotes, pictures, biography, photos, videos, pics, news, vital stats, fans and facts.

Do you like Genta Ismajli?

77,180 views

Who is Genta Ismajli dating?

Click on the photos to find out Who's Dated Who...

 • Genta Ismajli Divorce Profile
 • Genta Ismajli Wedding Married
 • Genta Ismajli Baby Relationship
 • Genta Ismajli Boyfriend "Encounter"
 • Genta Ismajli Husband On-Screen

Post Your Vote

Vote Results

Milot Binaku - 10 Votes

Vote for Genta's Top Romance


Six Degrees of Dating

Connect any two celebrities to see how closely they are linked... romantically!
(e.g. Genta Ismajli)
(e.g. Justin Bieber)

Couple Profiles


Dating History

View All »
List of Genta Ismajli relationships, in date order.

Filmography

View All »
Selected Genta Ismajli film and TV show credits.
No records found.

Self

2006
Euro Video Grand Prix (TV Show)
-

Genta Ismajli Magazine Covers


Genta Ismajli Magazine Covers »

Post a comment:

Your Name
Login or Join to avoid entering this info

Your Email
This will not appear on the site

Comment

DISCLAIMER
You are solely responsible for the comments and other content that you post. Who's Dated Who? accepts no responsibility whatsoever in connection with or arising from such content.Posted by tdua teper shum genta diva kosoves
1
yr ago
vetem nje deshir e kisha desht ne jeten time vetem mete tamu niher tyy genta ismajli dishira ma e madhja se egziston ish kan per mua vallah nuk ka send se nuk di per tyy dhe sa fotot i kam tuat kute kqyri genta asht te dua shum ich liebe dich sehr bukuroshja botess dhe gjith mond kimu kon ma e mira

Posted by tdua teper shum genta diva kosoves
1
yr ago
genta yll ks je nuk ka me ty edhe ... ti je femra ma e mira se egziston shum e bukur je bre gjithshka tkam bre tepet fort tdu shum kisha pat deshr mete teku niher veq vazdo se nuk ka kurkush se ta kalon as rita ora as dafina hiq ma nuk po foli per daffin as te thoni yt nuk mundet mu kon ich liebe dich sehr te dua shum i love you te amo mangava tut seni sevirum shum tdashuroj kengetare shum e bukur je suksese veq vazdo se shum mir jetuj shku kuss kis zemer te preshendet florentina shum nga zemra

Posted by blerina
3
yrs ago
oooooooooo je ma e mira korkush smundet me ta kalu

Posted by Anjeza
4
yrs ago
ooooooooooooo Gentes kerkush sun ja kalon ma e mira si dafina ma e mira pi krejtve daffina shum e dopt asht Gentaaaaaaaaa I love Youu

Posted by naimi ferizaj
4
yrs ago
genta je nje yll i ardhur nga qielli,te adhuroj pa mas,te dua sum ,kam shum deshir met taku...

Posted by merita
4
yrs ago
halo genta je nje yll ivertet qe po e ndriqon ter boten esidomos ks-n flak ekalle,je nje kengetare evertet dhe eveqant prej tjerav,askush nuk do te zevendesoj ty je breteresh emuzikes shqipetare,ngase ke nje stil te veqant dhe do te mbetesh pergjithmon nje yll ipashuar veq vazhdo karieren tende mos ta nin qka flasin keq per ty,dije se me te vertet je epara jo veq sot por sa tosht jeta ata qe ste adhurojn ta kan inat dhe thuajse nuk din sen se qka zgjedhin ti je shqipetare sepse ty te takon tju bashkangjitesh yjev te hollivudit sepse ke shijen etyre te vertet por ja qe je ketu epo ikall krejt flak hahah veq vazhdo se juv ra pika ne xemel haah te dua shum genta un merita genta for ewer.

Posted by endrita
4
yrs ago
o genta je e mir po ma e mir osht dafina me fal por ta ka ncan vendin dafina tungg

Posted by egzona
4
yrs ago
ku ka këngëtare mat bukur ma të sinqertë se genta (kurkun)je ma e mira suksese genta

Posted by anna
5
yrs ago
TE DUA SHUUMMMMMMM ,veq kush ta ka inatin .veq vazhdo .tduuu shuuummm .shum kisha pas qef me u taku me tyy.mos i ngo tjert qka thojn .qe je e kqeqe apo qeshtu diqka .je yll yll te duaaaaaaa te uroj suksese edhe ne te ardhmen .

Posted by shuki
5
yrs ago
walla te du gent e hajl i koft veq ma shum si ni lena tutkaj sete du a hheehhee kisss

Posted by LEOTRIM
5
yrs ago
GENTA LOVE LOVE GENTA JE SHUM E BUKUR MQUP

Posted by genta
5
yrs ago
oj genta je ylli i botes te dua shummmmmmmm shummmmmmm te mir e ke qit at kengen NUK NDALEM shumm shummmmm kenge e mir edhe ti je shummmmmm e mir edhe kenget i ki shumm te mir

Posted by genta
5
yrs ago
oj genta ti je yll bote si llokum je mos ta ndin qka te htojn te tjeret se kurkush sosht llokum si ti as dafina as nora as adelina ti ja ma e mir llokum bre te dua shummmmmmmmmmm ma e bukura ne bot je ti genta i love you genta lokkum bre je

Posted by hhh
5
yrs ago
dafina këngetarja ma e keqja ne bot asht geta yll brravo veq vazhdo

Posted by diana
5
yrs ago
je ma e miraaaaaaaa veq vashdoooooooo

Posted by diarta
5
yrs ago
shum mir po dokesh ma e mir se ti nuk ka ne bot

Posted by diittaa
5
yrs ago
genta osht e bukur e mir.. po sun ja kaloon dafineess ..daaafin tduaaa.

Posted by ERA
5
yrs ago
JE ma e mira edhe ki me kan per tanaheret

Posted by landa
5
yrs ago
je ma e mira valla veq kush ta ka inatin hehhe veq vazhdo...

Posted by Natyra
5
yrs ago
Genta je ma e mira ti je Pop Star in the World i love you genta ti jau ke kalu kengetareve tjera veq vazhdoo te dua shum

Posted by albulena
5
yrs ago
oj gent ta hanksha zemren .ma e mira je oooooooooooo yll i botes je mos ta nin.kush ta ka inatin qafen e theft edhe mos ma krahasoni me dafin budallic se ju han dreqise ajo esht krejt kopje e yllit tem gentes(o tlutna qi ma jep emailin)krejt dhomen oj shpirt e kam me foto tua edhe naten qohem i kqyri.kiss te dua teperrrrrrrr

Posted by debora
5
yrs ago
genta je bo e dobet mfal po ma e mir a osht dafina zeqiri ka stil je dal prej mode po me vjen keq ne vitin 2009 ne ajk e mjal le dal e lodht sorri po oshe ne form dafina po me vjen keq shum

Posted by shkurta
5
yrs ago
-tung genta-valla moj kent shum du bre nanen ja kajsha nuk ma ofove mundsin me nejt me ty.klm du shum tkam jet o llokumi bots

Posted by arta
5
yrs ago
bash eqrat je gent ma e forta je hiq mos ta anin veq vazhdo keshtu veq kush ta ka inati bre qao

Posted by vesa
5
yrs ago
genta shum loqk je mpuq eki

Posted by yllzana
5
yrs ago
Genta t`duaa shumm je yll fare por t`lutna add tone me ma dhann se ka shumm qef me fol me ty :D

Posted by endrita
5
yrs ago
tung genta je shum e bugur shumm mmmm te dua je e bukur per mue veq kush ta ka inatin kam deshir qe nje nat te takohem perseri qao mpuq

Posted by erza
5
yrs ago
ej genta my heart you are beautiful je yll i botes kush te thot qe je e keqqe veq ta kan inati te dua shum edhe kish dasht mu taku me ty mpuch i love you erza

Posted by arjeta
5
yrs ago
oj get mae mira ne bot je hiq mos ta nin edhe qi thoj se je e keqe edh e qi thojn dafina ma i mir kurr ti je kukull te duuu shum

Posted by Saranda,Miranda,Loramda
5
yrs ago
Genta ,kusherin te duam shum dhe te gjith i thonjn Sarandes se krejt si Genta je kur te vim ne kosov do te takohemi te dajt ne Cerrnic ok dhe na thirr se e ke nji text te gatshem pi babit 0046738930300 te duam shum je yll kusherin Suedi

Posted by TRINGA
5
yrs ago
GGGGGGGGGEEENNNTTTTTAAAA I LOVE YOU ARE THE BEST

Posted by vanessa
5
yrs ago
hej genta nganiher esht e mir po ngani her edhe e tepron pak me vallzim ama esht e mir She si e very bueatiful

Posted by aulona
5
yrs ago
Ma palidhjee si ti gentaa skaaa... Krejt fush jee ..boll e keqee jee vallaa ...

Posted by ilirjana543
5
yrs ago
Genta I wish you the best and always be true to your self♥♥♥

Posted by TRINGA
5
yrs ago
genta shu be je e mire valla .Yaur beautiful ........ I LOVE YOU

Posted by Angjelin Lleshi
5
yrs ago
Ciao Genta complimenti sono Angjelo se hai bisomgo di un chitarrista vengo io a suonare con il tuo gruppo CEL;3342472017

Posted by TRINGA
5
yrs ago
GENTA JE MA E MIRA VALLA TE DUA SHUM AAAAAAAAA TUNG

Posted by XBlerinaX
5
yrs ago
Gentas da best!!!!;XD

Posted by arjeta
5
yrs ago
nice je e mir po ma shum um pelqen dafin zeqiri :S

Posted by Gresa
5
yrs ago
ta ha zemren te dua shum, ti je yll bote!! NR 1 jeeeee

Posted by XxLolipopxX
5
yrs ago
Genta Rockssssss!!XX

Posted by gona
5
yrs ago
tung genta je shum e mir veq vazhdo qishtu qao klm genta

Posted by Tringa Hoxha
5
yrs ago
Oj Genta je ma e mira veq vazhdo keshtu krejt kengetareve ja ke kalu. You are the Best. I love you Genta.

Posted by diamanti
5
yrs ago
genta shum mir je dal te dua shum ti hanksha kamt

Posted by armendi
5
yrs ago
Genta te adhuroj shum veq vazhdo se nuk pot pret kurgja je bomb far te dua shum

Posted by saranda-losa
5
yrs ago
Te adhurojjjj Genta dhe te duaa shumm por nuk mund te gjej.

Posted by djea
5
yrs ago
te du je loqk

Posted by n....
6
yrs ago
cop eshte me hanger ne dhip

Posted by nita
6
yrs ago
vetem vazhdo keshtu.........

Posted by tringa hoxha
6
yrs ago
oj gent je ma mira krejtve tash je tu i pelqy kërkujana si peqjn as ni kengetare tjeter je ba e njotutur....TE DO TRINGA

View All Comments (55)


Related profiles:


No links found

Who's Dated Who? content is contributed and edited by our readers. You are most welcome to update, correct or add information to this page. Update Information
Genta Ismajli

Main Details

Other Details

Career

Media

Publicity

Community

Features


Join Now

Register to update information, save favorites, post photos, news stories and comments. A LucyMe.com login allows you to edit our four websites.

Already A Member?

Email


Password


Quick Links

Snapshot

Edit Information

First Name
Last Name
Full Name at Birth
Gentiana Ismajli
Other Names
Genta
Age
Date of Birth
Birthplace
Height
Weight
60 lbs (27.2 kg)
Build
Eye Color
Hair Color
Star Sign
Sexuality
Religion
Ethnicity
Nationality
Occupation Category
Official Website
Friends

Biography

Gentiana "Genta" Ismajli (born December 4, 1984) is an ethnic Albanian singer from Kosovo. She became famous in Kosovo and other regions with Albanian-speaking populations, with the song "Kthehu" (Come Back) ; she then sang in a TV-show on RTK, Kosovo’s main broadcaster.

Only a few months after she was born, she and her parents moved to Chicago in the United States. At the age of 19, she went to back to Kosovo to sing a song, called Dridhem. The song became an instant hit, which ignited Gentiana`s music career. She soon relocated to Kosovo with the intention of remaining for good, and has participated in several music competitions, both in Albania and Kosovo. She won "Kënga Magjike" 2005 with the song "S`dua tjetër" composed by Adrian Hila an Albanian composer. She got 292 points. The pop group "Aurora" was in the second place, and Flori (a composer, songwriter, singer) was in the third place with 269 points. First Genta`s hit was "Kthehu". The video was released in America and when she came to Kosovo she was already known as a great singer. Gentiana continued her career in Kosovo for three more years with her boyfriend Milot. She has had great success ; she then went back to America, sometimes to see her parents and came back to Kosovo with many good songs.

Gentiana sings mostly commercial pop songs, similar to other Balkan pop. Lascivious stage movements with challenging clothes are a part of her image. She is known for her energetic dances, and catchy pop, and hip-hop rythems.

She recently began singing in the English language, recording songs to be released in her upcoming 2008 album, her first all-English album. The majority of the songs on the album were written by Kara DioGuardi, a famous American songwriter who has collaborated with numerous famous celebrity singers, such as Britney Spears and Kelly Clarkson. In her interviews,Genta says she wants to be a famous singer, and in America she is working with the most known composers and songwriters. Genta is one of the most famous pop stars in Europe.

Photo Gallery

View All (1,428)


Genta Ismajli Photos »

Related News


Photo Sets


External Websites

List of links to Genta Ismajli fansites:


Genta Ismajli Links »

Our Website Community
Whos Dated Who
 • Celebrity dating gossip
 • Celebrity couples
 • Celebrity babies

A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  M  
N  O  P  Q  R  S  T  U  V  W  Y  Z    
Lucy Who
 • Celebrity profiles
 • Filmographies and TV show credits
 • Magazine covers
 • Quotes and trivia
 • Discographies and lyrics
Fan Pix
 • Entertainment pictures
 • Films and television shows
 • Bands and solo artists
 • Famous people
All Star Pics
 • Celebrity photos
 • Movie stills and posters
 • TV show images
 • Bands and musicians
 • Partner with Wallpaper