Genta Ismajli

Genta Ismajli
Single
Genta Ismajli  Albanian Singer
1919
edit
Age
37
Zodiac

Genta Ismajli dating history

Who is she dating right now?

Genta Ismajli is currently single.

Relationships

Genta Ismajli has been in a relationship with Milot Binaku (2003 - 2009).

About

Genta Ismajli is a 37 year old Albanian Singer. Born Gentiana Ismajli on 12th April, 1984 in Gjilan, SFR Yugoslavia, she is famous for Guximi in a career that spans 2003–present. Her zodiac sign is Aries.

Genta Ismajli has been in an on-screen matchup with Blero Muharremi in on-screen (2008).

Genta Ismajli is a member of the following lists: American pop singers, 1984 births and Kosovan people stubs.

Contribute

Who is Genta Ismajli dating? Genta Ismajli boyfriend, husband list. Help us build our profile of Genta Ismajli! Login to add information, pictures and relationships, join in discussions and get credit for your contributions.

Relationship Statistics

TypeTotalLongestAverageShortest
Dating1 6 years - -
Total1 6 years - -

Details

First Name Genta
Last Name Ismajli
Full Name at Birth Gentiana Ismajli
Alternative Name Genta, Genta Ismajli
Age 37 years
Birthday 12th April, 1984
Birthplace Gjilan, SFR Yugoslavia
Height 5' 9" (175 cm)
Weight 128lbs (58 kg)
Build Slim
Eye Color Green
Hair Color Brown - Light
Distinctive Feature Fuller Lips
Zodiac Sign Aries
Sexuality Straight
Religion Muslim
Ethnicity White
Nationality Albanian
Occupation Text Singer, Songwriter, Actress
Occupation Singer
Claim to Fame Guximi
Music Genre (Text) Pop, R&B, Dance
Year(s) Active 2003–present, 2003–present
Instrument (text) Vocals
Record Label Trejat, Bzzz Entertainment
Brand Endorsement Gucci, Albina Dyla, Anastasia Beverly Hills
Official Websites www.gentamusic.com/, www.myspace.com/gentamusic, www.gentamusic.com, http://www.gentaismajli.com/
Friend Adelina Imsmajli
Favorite People Michael Jackson, Beyonce, Lady Gaga

Gentiana Ismajli (born 12 April 1984), known professionally as Genta Ismajli, is a Kosovo Albanian singer, songwriter, and actress.

More about Genta Ismajli
Less about Genta Ismajli
edit

Dating History

Partner Comparison

NameAgeZodiacOccupationNationality
Genta Ismajli37 AriesSinger
Albanian
Milot Binaku40 Libra
Kosovar

Filmography

FilmYearCharacterType
Alex2013ThugShort Film

Onscreen Matchups

Discussions

Posted commentsView all comments (469)

tdua teper shum genta diva kosovesJan 20, 2013

vetem nje deshir e kisha desht ne jeten time vetem mete tamu niher tyy genta ismajli dishira ma e madhja se egziston ish kan per mua vallah nuk ka send se nuk di per tyy dhe sa fotot i kam tuat kute kqyri genta asht te dua shum ich liebe dich sehr bukuroshja botess dhe gjith mond kimu kon ma e mira

tdua teper shum genta diva kosovesJan 20, 2013

genta yll ks je nuk ka me ty edhe ... ti je femra ma e mira se egziston shum e bukur je bre gjithshka tkam bre tepet fort tdu shum kisha pat deshr mete teku niher veq vazdo se nuk ka kurkush se ta kalon as rita ora as dafina hiq ma nuk po foli per daffin as te thoni yt nuk mundet mu kon ich liebe dich sehr te dua shum i love you te amo mangava tut seni sevirum shum tdashuroj kengetare shum e bukur je suksese veq vazdo se shum mir jetuj shku kuss kis zemer te preshendet florentina shum nga zemra

blerinaSep 30, 2011

oooooooooo je ma e mira korkush smundet me ta kalu

AnjezaJul 17, 2010

ooooooooooooo Gentes kerkush sun ja kalon ma e mira si dafina ma e mira pi krejtve daffina shum e dopt asht Gentaaaaaaaaa I love Youu

naimi ferizajJul 16, 2010

genta je nje yll i ardhur nga qielli,te adhuroj pa mas,te dua sum ,kam shum deshir met taku...

meritaMay 19, 2010

halo genta je nje yll ivertet qe po e ndriqon ter boten esidomos ks-n flak ekalle,je nje kengetare evertet dhe eveqant prej tjerav,askush nuk do te zevendesoj ty je breteresh emuzikes shqipetare,ngase ke nje stil te veqant dhe do te mbetesh pergjithmon nje yll ipashuar veq vazhdo karieren tende mos ta nin qka flasin keq per ty,dije se me te vertet je epara jo veq sot por sa tosht jeta ata qe ste adhurojn ta kan inat dhe thuajse nuk din sen se qka zgjedhin ti je shqipetare sepse ty te takon tju bashkangjitesh yjev te hollivudit sepse ke shijen etyre te vertet por ja qe je ketu epo ikall krejt flak hahah veq vazhdo se juv ra pika ne xemel haah te dua shum genta un merita genta for ewer.

endritaMar 30, 2010

o genta je e mir po ma e mir osht dafina me fal por ta ka ncan vendin dafina tungg

egzonaDec 27, 2009

ku ka këngëtare mat bukur ma të sinqertë se genta (kurkun)je ma e mira suksese genta

annaSep 22, 2009

TE DUA SHUUMMMMMMM ,veq kush ta ka inatin .veq vazhdo .tduuu shuuummm .shum kisha pas qef me u taku me tyy.mos i ngo tjert qka thojn .qe je e kqeqe apo qeshtu diqka .je yll yll te duaaaaaaa te uroj suksese edhe ne te ardhmen .

shukiAug 28, 2009

walla te du gent e hajl i koft veq ma shum si ni lena tutkaj sete du a hheehhee kisss

LEOTRIMAug 19, 2009

GENTA LOVE LOVE GENTA JE SHUM E BUKUR MQUP

gentaAug 3, 2009

oj genta je ylli i botes te dua shummmmmmmm shummmmmmm te mir e ke qit at kengen NUK NDALEM shumm shummmmm kenge e mir edhe ti je shummmmmm e mir edhe kenget i ki shumm te mir


Join the FamousFix discussion board >>

Recommended

Contributors

Top Contributors for Genta Ismajli

Edit Page

Help keep Genta Ismajli profile up to date.

Six Degrees

Six Degrees Connections

Connect any celebrity with Genta Ismajli to see how closely they are linked... romantically!

&
Recent connections involving Genta Ismajli